Anasayfa Ara İletişim
 

YAZ OKULU NEDİR ?

Yaz okulu, yaz aylarını kişisel yeteneklerini geliştirmek, vaktini hayatı boyunca kendisini olumlu yönde etkileyecek bir yeti edinmek isteyen 7-14 yaş arası Antalya'da yaşayan çocuklarımız için hazırlanmış özel bir programdır.

Çocuklarınızı yaz okullarına yollayarak çocuğunuza daha iyi gelecek sağlayabilirsiniz. Nasıl mı?

Yaz Okulu’muz boyunca, kalabalık gruplarla çalışan yaz okullarının aksine, 15 kişilik gruplarla, çocuklarımızla bireysel olarak ilgilenebileceğimiz bir program gerçekleştireceğiz.

İlgi alanlarının genişliği göz önünde bulundurularak hazırlanan atölyelerde çocuklarımızın çok eğlenecek ve eğlenerek öğrenecekler. Yaz okulumuzda amacımız, hemen hemen tüm sanat dallarını çocuklarımıza tanıtarak kendi ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlamaktır.

Yaz okulumuz boyunca Antalya’nın tüm semtlerinden servis sağlanacaktır.

Yıllardır çocuklara Sanat Eğitimi veren Lara Ritim Güzel Sanatlar Kursu , yaz aylarında da Sanat eğitimlerini yaz okulu programlarıyla devam ettirmektedir. Sanat öğretimi konusunda gerekli deneyime sahip, sürekli kendini yenileyen ve öğrencilerle iletişim kurma konusunda başarılı öğretmenlerden oluşan kadromuzla, çocukla rımız bu yaz yine hem Sanat öğrenecekler, hem de diğer sosyal ve sportif etkinliklerimizle dopdolu, capcanlı unutamayacakları bir yaz geçireceklerdir.

Yaz okulu olarak amacımız; çocuklarımıza Sanat’ı sevdirmek, daha fazla pratik yapmasını sağlamak, Sanat’ı ders olarak değil geleceklerinin anahtarı olarak görmelerini sağlamaktır. Bunun yanında sosyal açıdan gelişimlerine, değişik arkadaşlıklar edinmelerine, özgüven duygularının artmasına katkıda bulunarak sağlıklı bireyler yetiştirmektir.

Okuldan temposundan sıkılan çocuklar yaz okulunda hem eğlenecekler hemde öğrenecekler. Anne ve baba’ları ise güvenli, emniyetli ve kendi yaşıtları ile tatil geçirdikleri için huzurlu olacaklardır. Lara Ritim Güzel Sanatlar, bu konuda çocuklara güzel bir ortam hazırlamıştır. Satranç, çok sesli koro, mutlaka bir enstrüman eğitimi (Piyano,Gitar,Keman )
,dans,drama,oyunculuk,resim,el sanatları,yoga,plates,jimnastik, kitap okuma, sosyal aktiviteleri ile öğr encilerin seveceği ve rahatlayacağı bir ortamdır. Aynı zamanda etüt çalışmaları, okul ödevlerinin bitirilmesi,İngilizce,matematik etüt
dersleri ile tekrar ve soru çözme çalışmaları ile aynı zamanda bir sonraki yıla bilgilerini taze bir şekilde hazırlanmış olacak.

Unutmayın tekrar edilmeyen bilgi unutulmaya mahkumdur!

YAZ OKULUMUZ ÇOCUĞUNUZA NELER KAZANDIRIR ?

Yaz okulunuz çocuğumuza neler kazandırır diyen soran velilerimize cevabımız, yaz okulumuz yaz tatilinde hem eğlenmek hemde çocuklarınızın iyi bir vakitgeçirmesi için önemlidir. En önemliside Lara Ritim Güzel Sanatlar yaz okulu
çocuklarınıza bilgi beceri dışında hayat boyu işine yarayabilecek sıkı dostluklar ve insanları tanıma, sağlam çevre edinme etkisi ve tecrübesi kazandıracaktır. Bunlarda çocuğunuzun iş ve yaşamında her zaman bir adım önde olmasını sağlayacaktır. Eğitim alanında da çocuklarınızda beyin gelişimine de yardımcı olmaktadır.

Yaz okuluna gitmenin çocuğun gelişimi üzerindeki etkilerini şöyle sıralayabiliriz;
İlk olarak yaz okulları çocuğun sosyal yönden gelişmesine olanak tanır.
Yaz okullarından öğrenci arkadaşları ile keyifli vakit geçirir ve arkadaşlar arasında paylaşımı ve iletişimi öğrenir.
Yaz okulunda genel olarak Sanat ve spor’a ağırlık verildiği için öğrenci öz disiplini ile büyür ve gelişme gösterir.
Biraz önce dediğimiz gibi disiplin bilinci gerçekleşir ve hayatın hemen hemen her yerinde disiplin ile çalışacağını öğrenir.

AVANTAJLARI
Yaz okulu sezon için de uygulanması mümkün olmayan bir programı kapsar.
Yaz okulu aynı anda alınması neredeyse imkansız olan çok değerli dersleri bir arada verir.
Yaz okulu sosyal ortam yaratır.
Yaz okulu genel kültür ve sanat bilimleri edinmek isteyenler için oldukça değerlidir.
Yaz okulu ekonomik koşulları benzeri dersler bir arada alınmak istediğinde ödenecek bedele kıyasla oldukça
uygundur.

Sayın anne ve babalar; yaz okulu, çocuğunuzun gelişim ve bilgi sahibi ve kendisini arkadaş çevresinde üstün ve 1 adım önde olmak için son derece önemli bir rol oynamaktadır. Yaz okulumuzda sizin çocuklarınıza iyi bir gelecek hazırlamak için gereken görevi disiplin, saygı ve sevgi çerçevesinde sizlere bu imkanı sunmaktadır. Yaz Okulumuzda siz anne ve babaların gösterdiği ilgiyi göstermekte son derece titiz davranmaktayız. Neden siz sorusuna verilecek en iyi cevap belki de çocuklarınıza gereken ilgi saygı ve sevgiyi en iyi şekilde göstermek ve onlarla elimizden geldiğince iyi bir
şekilde ilgilenmektir.

Çocuklarınızı yaz okulumuza yollayarak onların yeni okul dönemine hazır şekilde girmelerini sağlayabiliriz. Siz de çocuğunuzu yaz okuluna yazdırmak isterseniz Lara Ritim Güzel Sanatlar eğitim farkından, uygun fiyat avantajından ve kalitesinden yararlanmalısınız. Lara Ritim Güzel Sanatlar çocuğunuz için sizlere en iyisini sunuyor.

 

  

 antalya yaz okulu,yaz okulu

Alıntı/Kaynak:ankarayazokulu.com

 

 

WebSayfam Domain, Hosting, Web Tasarım ile Web Sitesi Çözümleri